„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Wielki Finał XVI Edycji

30 kwietnia, przed południem na Placu Defilad w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie Finału Ogólnopolskiego XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Reprezentacja naszej szkoływ gronie blisko 800 dziewczynek i chłopców do lat 10 i 12 reprezentujących 16 województw z wielką uwagą śledziła przebieg losowania grup.

Skład naszej grupy był następujący:

1. SP 13 Żory woj. Śląskie
2. SP 51 Szczecin woj. Zachodniopomorskie
3. SP 1 Ząbki woj. Mazowieckie
4. SP 6 Świdnica woj. Dolnośląskie

Po otwarciu, wszystkie drużyny rozpoczęły rozgrywki fazy grupowej na boiskach treningowych Legii oraz Agrykoli. Dzielnie walcząca nasza drużyna zajęła drugie miejsce w grupie ulegając tylko Sp 51 Szczecin. Awansując do fazy pucharowej dn. 1maja rozpoczęła rywalizację z reprezentacją woj. Małopolskiego MUKS „Halny” Kamienica. Na drodze do upragnionego Wielkiego Finału na PGE Narodowym stanęła „poprzeczka” podczas dodatkowych rzutów karnych przeprowadzonych po regulaminowym czasie gry (1:1). Nasi przeciwnicy dotarli do finału gdzie ulegli reprezentacji woj. Warmińsko-mazurskiego SSP4 Iława, natomiast nasi uczniowie ukończyli rywalizację na 6 miejscu. Ostatniego dnia pełniąc rolę kibiców, oglądali mecze finałowe komentowane przez Tomasza Zimocha oraz Mateusza Borka z udziałem min. reprezentacji woj. mazowieckiego w kategorii dziewcząt U-12 „Ząbkovia” Ząbki, która wygrała rywalizację po rzutach karnych. Na koniec Wielkiego Finału oglądali wzmagania dwóch drużyn Ekstraklasy w Finale Pucharu Polski Legii Warszawa oraz Lecha Poznań.

Podczas kilkudniowego święta polskiej piłki nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z wieloma znanymi osobami związanymi z piłką nożną: Zbigniewem Bońkiem , Adamem Nawałką czy Romanem Koseckim. Bardzo często umilali czas znane osoby muzyki: Margaret czy zespół Sound'n'Grace. Miedzy meczami fazy pucharowej, uczniowie mieli okazję zwiedzić stadion Legii Warszawa.

Mamy nadzieję, że udział w Wielkim Finale, który nasza reprezentacja sobie wywalczyła był wspaniałą przygodą dostarczającą wiele niesamowitych wrażeń, a zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnych zawodach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.Uśmiech

Skład drużyny:

1. Barański Maciej