Koło Wolontariatu

Wolontariat szkolny to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły: nauczycieli, uczniów oraz rodziców na rzecz potrzebujących.
Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. Wykorzystując otwartość i ciekawość młodego ucznia poprzez wolontariat można odcisnąć dobroczynne piętno we wszystkich dziedzinach jego życia. Staramy się, aby uczniowie w naszej szkole byli pełni pasji i zaangażowania, kierowali się wrażliwością i troską o drugiego człowieka. Uczniowie chcą nieść bezinteresowną pomoc, służąc tak potrzebującym, jak i samym sobie. Wolontariat rozwija również postawę alternatywną dla konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, w szukaniu pożytecznej formy spędzania czasu wolnego. Podejmowana przez uczniów-wolontariuszy- aktywność, wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, jest ważna i pożądana ze względu na wymiar edukacyjno-wychowawczy.

Priorytetowym działaniem Szkolnego Wolontariatu jest „Wolontariat w środowisku szkolnym i lokalnym”.

Wolontariat ściśle współpracuje ze Szkolnym Kołem Caritas, który przeprowadził w tym roku szkolnym następujące akcje:

- "Wirtualna choinka"

- Przygotowanie paczek świątecznych

- Włączenie się w akcję "Misyjnej Fundacji Salvatti" - pomoc dzieciom w krajach misyjnych.

W nowym roku szkolnym czekamy na kolejnych, wspaniałych wolontariuszy :)

Koordynator wolontariatu: Agnieszka Moczydłowska