Szkoła Podstawowa nr 1 im. Generała Franciszka Kleeberga w Ząbkach

05-091 Ząbki ul. Piłsudskiego 35
Tel: (22) 781-61-93
e-mail: sekretariat@sp1zabki.pl

„Lubić czytanie – to znaczy godziny nudów, które człowiek miewa w życiu,

zmieniać na godziny radości”.

Monteskiusz

Od marca 2018r. biblioteka szkolna funkcjonuje w nowym pomieszczeniu. To ważne centrum informacyjno-edukacyjne szkoły przyjazne uczniom, nauczycielom i rodzicom.

W bibliotece funkcjonują czytelnia i wypożyczalnia z wolnym dostępem do półek. Czytelnicy mogą samodzielnie wybierać książki.

Oprócz lektur i książek pomocnych w nauce, posiadamy również zbiory wierszy, bajek i baśni dla najmłodszych oraz książki przygodowe, obyczajowe i historyczne.

Ze zbiorów czytelni można korzystać na miejscu. Znajdziemy tu encyklopedie, słowniki, informatory, atlasy, albumy oraz czasopisma dla dzieci i młodzieży.

Uczniowie często korzystają z czytelni odrabiając lekcje i przygotowując się do konkursów; spędzają tu także czas wolny.

W bibliotece są 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i drukarki, przeznaczone dla uczniów do celów edukacyjnych.

Z a p r a s z a m y Uśmiech

Poniedziałek  7:45 - 15:15
Wtorek 7:45 - 15:15