05-091 Ząbki ul. Piłsudskiego 35
Tel: (22) 781-61-93
e-mail: sekretariat@sp1zabki.pl

"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"- SP 1 Ząbki najlepsi na Mazowszu.

W dn 31.03.2016r. uczniowie klasy 5s wzięli udział w Finale Województwa Mazowieckiego w kategorii U-12 (IV i V klasa) XVI edycji Turnieju o puchar Tymbarku, który organizuje Polski Związek Piłki Nożnej. Rozgrywki przeznaczone dla szkół podstawowych, uczniowskich fundacji sportowych, Akademii Młodych Orłów oraz innych podmiotów, np. stowarzyszeń i fundacji, przeprowadzone zostały w Miętnem. Tegoroczna edycja turnieju jest największą formą takiego turnieju dla dzieci w Europie – 320 tys.

Wśród chłopców triumfatorem, uznana jako niespodzianka turnieju, została drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Ząbkach. W dramatycznym finałowym meczu, pokonała po rzutach karnych UKS Dziewiątkę Siedlce 3:1 (1:1 w regulaminowym czasie gry).

Podczas dekoracji Jakub Szczepocki został wyróżniony jako najlepszy zawodnik turnieju w kategorii U12.

Na uwagę zasługuje także fakt, iż wiele zawodniczek naszej szkoły rywalizowało w zawodach reprezentując barwy UKS Ząbkovia Ząbki, która wywalczyła aż trzy tytuły mistrzowskie. Na zwycięzców czeka Wielki finał i nagroda główna.

10. Marcel Zawadzki

Zwycięzcy finałów wojewódzkich zagrają w finale ogólnopolskim, który już po raz trzeci rozegrany zostanie w Warszawie w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Najlepsze drużyny XVI edycji poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym bezpośrednio przed Finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną XVI edycji jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska-Holandia rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku, a także spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!