Sukcesy sportowe uczniów SP1 w Ząbkach w roku szkolnym 2014/2015

Miniony rok szkolny Szkoła Podstawowa Nr 1 Ząbkach pod względem wydarzeń i sukcesów sportowych może uznać za bardzo udany. Zajmując 3 miejsce w klasyfikacji końcowej szkół podstawowych w powiecie wołomińskim, w roku szkolnym 2014/2015 zdobyła aż 86,5 pkt.

Na ten bardzo dobry wynik złożyło się wiele małych sukcesów okupionych ciężką pracą na treningach

i mile spędzonym czasem na lekcjach wychowania fizycznego. Uczniowie klas sportowych przez cały rok szkolny w wielu dyscyplinach sportowych, godnie reprezentowali swoją szkołę na poziomie mistrzostw miasta Ząbki oraz bardzo często swoje miasto na poziomie mistrzostw rejonu i powiatu.

Na szczególną uwagę zasługują następujące wyniki. Już na początku roku w biegach przełajowych, aż 13 osób zakwalifikowało się do zawodów powiatowych, a 1 osoba uczestniczyła w zawodach międzypowiatowych. W powiatowych biegach sztafetowych chłopcy zajęli 2m. a dziewczęta 3m.

W grach zespołowych: piłka nożna, piłka siatkowa, piłka koszykowa, dwa ognie usportowione, unihokej, nasze reprezentacje dziewcząt

i chłopców, ukazały swoją wyższość nad przeciwnikami na poziomie rozgrywek miejskich. Na kolejnych szczeblach rozgrywek na wyróżnienie zasługują: 4m. na Mistrzostwach Mazowsza w Piłkę Nożną Dziewcząt. 2m. w Mistrzostwach Powiatu w Piłkę Siatkową Dziewcząt i 3m. w Mistrzostwach Powiatu w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. 2m. w Mistrzostwach Rejonu w Piłkę Koszykową Dziewcząt. 3 m w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeja Dziewcząt i Chłopców. 2m. w Mistrzostwach Powiatu w Dwa Ognie Usportowione Chłopców.

W mistrzostwach powiatu w pływaniu, które odbyły się na obiektach Miejskiego Centrum Sporu w Ząbkach, nasi uczniowie zajęli drużynowo 2m. w kategorii dziewcząt i chłopców.

Nasi uczniowie brali chętnie udział także w wielu zawodach sportowych poza kalendarzem rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. Bardzo dobrze zaprezentowali się w XXIV Ogólnopolskich Biegi Pamięci Generała Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej zdobywając drużynowo w klasyfikacji szkół podstawowych 1m.W zawodach pływackich o puchar Burmistrza Ząbek zajęli 1 i 3m. w kategorii klas 5-6 dziewcząt, 2m. w kategorii klas 3-4 chłopców, 2m. w kategorii klas 1-2 dziewcząt.

Gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy kolejnych, na jak najwyższym szczeblu rozgrywek sportowych.

Nauczyciele wychowania fizycznego