Spotkanie klas 3e i 3g z lekturą - poznajcie Anaruka, chłopca z Grenlandii

Uczniowie klasy III e  i III g na ostatnich lekcjach zajmowali się omawianiem lektury pt. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” Czesława Centkiewicza. Dzieci zapoznały się z warunkami życia, sposobem odżywiania i tradycjami Eskimosów. Dowiedziały się wielu ciekawostek na temat fauny  i flory Grenlandii, a nawet uczyły się liczyć po eskimosku. W III g pracowaliśmy metodą lapbooka, gromadząc i uzupełniając interesujące nas wiadomości, zaś uczniowie III e napisali list do Anaruka, w którym opowiedzieli mu o sobie i o sposobie odżywiania się nas, Polaków. Podsumowaniem pracy z lekturą było wykonanie makiety tematycznej. Dzieci chętnie tworzyły tekturowe igloo, lepiły mieszkańców osady eskimoskiej, a także  popularnych zwierząt żyjących na Grenlandii. Nie zabrakło również sylwetki głównego bohatera, Anaruka – eskimoskiego chłopca. Efekt pracy dzieci jest naprawdę niesamowity.