Pancake Day - czyli ostatki na lekcjach języka angielskiego

Na lekcjach języka angielskiego uczymy się nie tylko języka, ale również poznajemy kulturę i obyczaje krajów anglojęzycznych. Ostatnio klasy drugie i trzecie poznały święto Pancake Day.

Jest to sposób na świętowanie ostatków - odpowiednik naszego Tłustego Czwartku. Dzień ten przypada zawsze we wtorek przed Środą Popielcową. Brytyjczycy w tym dniu smażą i jedzą naleśniki. Na lekcji dowiedzieliśmy się czym różnią się polskie, brytyjskie i amerykańskie pankejki. Poznaliśmy przepis i angielskie nazwy produktów, słuchaliśmy rymowanki i obejrzeliśmy film, jak Brytyjczycy ścigają się z patelniami... i oczywiście naleśnikami. Obiecaliśmy naszej pani przygotować naleśniki samodzielnie w domu dla całej rodziny i zjeść je tak, jak na wyspach, czyli z cukrem i sokiem z cytryny. Na lekcji mogliśmy puścić wodze fantazji i z plasteliny lepiliśmy takie naleśniki, jakie najbardziej lubimy jeść w domu.