Jak spędzaliśmy „ZIMĘ W MIEŚCIE” w naszej szkole?

Podczas tegorocznych ferii zimowych, w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkach, odbyła się kolejna odsłona projektu „Zima w mieście”. Dla uczestników przygotowano bogatą ofertę programową, obejmującą zajęcia sportowe, edukacyjne i kulturalne.  Nie zabrakło także czasu na zabawę.

W ramach zajęć sportowych, dzieci korzystały z gier i zabaw ruchowych na szkolnej sali gimnastycznej.
W ramach zajęć edukacyjnych zorganizowane zostały:
• warsztaty plastyczne: „Plastelinowe grymasy”, „Lepianki ugniatanki - zabawy z masami”, „Maski karnawałowe”, „Pióropusze”, „Zimowy krajobraz” itd.,
• warsztaty artystyczne z wykorzystaniem balonów,
• warsztaty origami „pingwinki”, „pieski”,
• warsztaty komputerowe: „Z komputerem za pan brat”, „Robotyka dla smyka - zabawy z robotami”,
• warsztaty taneczne,
• warsztaty muzyczne: „Zimowe karaoke”,
• warsztaty kreatywne,
• warsztaty handmade: „Tworzymy biżuterię”,
• warsztaty z kodowania.

Oczekując na powrót do domu uczniowie spędzali czas przy grach planszowych, szachach, zajęciach czytelniczych, zajęciach manualnych oraz długich rozmowach.
Dzieci chętnie korzystały z przygotowanej dla nich oferty programowej.
Dziękujemy za obecność wszystkim uczestnikom tegorocznej „zimy w mieście”, a Rodzicom za obdarzenie nas zaufaniem. I pamiętajcie, że przed nami, już niedługo, lato w mieście.

Katarzyna Dzięcioł-Homoncik
Ewelina Amroziak