Finał akcji „Piórniki do Afryki”

W miniony wtorek świetlicę szkolną odwiedził ciekawy gość- Pan Robert Noga, przedstawiciel fundacji „Dzieci Afryki”. Pan Robert przyjechał do naszej szkoły na ciekawą prelekcję dotyczącą życia dzieci afrykańskich. Nasi podopieczni mogli na chwilę przenieść się do gorącej Afryki, by tam poznać życie swoich rówieśników.

Podczas bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się jak wygląda typowy dzień dziecka afrykańskiego, zobaczyły jak dzieci mieszkają, jak się ubierają, czym się bawią, co jedzą  i gdzie się uczą.Mogły na własne oczy zobaczyć i dotknąć zabawek wykonanych przez dzieci z tego kontynentu. Chłopcom najbardziej podobała się piłka – wykonana z kawałka materiału i sznurka, dziewczynkom zaś lalka z liści bananowca.
Uczniowie mogli także zobaczyć i dotknąć tabliczki do nauki pisania oraz zobaczyć zeszyty dzieci afrykańskich a w nich ich rysunki. Dzieci były bardzo zaciekawione odmienną kulturą i obyczajami swoich rówieśników.
    Na koniec prelekcji na rzecz fundacji zostały przekazane piórniki, które zbierane były przez szkolne koło wolontariatu „Dobre Duszki”. Piórniki niebawem trafią do naszych afrykańskich kolegów.
    Ciekawa i pouczająca lekcja miała na celu zapoznanie dzieci z innością i odrębnością kultury afrykańskiej. Miała uwrażliwić też nasze pociechy na biedę z jaką borykają się dzieci krajów afrykańskich oraz na brak dostępu do edukacji.
    Na  zakończenie pokazu dzieci mogły wysłuchać nagrania piosenki śpiewanej przez dzieci z Afryki
- w podziękowaniu  za w pełni wyposażone piórniki.

Relacja ze spotkania dostępna jest na stronie fundacji.

Agnieszka Krupsińska – Pietrzak