Minisiatkówka powiatowych SREBEREK

Przed feriami zimowymi rozegraliśmy w Ząbkach mecze siatkówki. Do mistrzostw na poziomie naszego miasta zgłosiła się tylko SP3. SP2 – oddało nam 1 miejsce bez walki, a wygranie z rywalkami z Kościelnej nie stanowiło dla nas problemu… Co działo się dalej opowie Wam Laura:

„…Mecze w rejonie grałyśmy tydzień później niż nasi chłopcy. Do ostatniej chwili pracowałyśmy nad formą. Podczas treningów wspierali nas chłopcy, którzy zawsze byli dla nas wzorami. W soboty – naszą formę szlifowali rodzice, którym coraz trudniej wygrywa się z ich pociechami.
W pełni przygotowane pojechałyśmy do Kobyłki, gdzie czekała już na nas także drużyna z Zielonki. Po losowaniu okazało się, że gramy 1 mecz z Zielonką. Musiałyśmy z nimi wygrać, bo to one pozbawiły nas medalu w ręcznej. Pokazałyśmy klasę! Wygrane 25:9 i 25 : 16 nie pozostawiły złudzeń kto jest lepszy w siatkówce.
Potem Zielonka grała z Kobyłką, która wygrała w dobrym stylu.
Zielonka zajęła miejsca w sektorze dla kibiców, a my – w ogromnym skupieniu podjęłyśmy walkę o 1 miejsce. Zaczęło się bardzo dobrze, do 6 remisowałyśmy, a potem pewnie poprowadziłyśmy wynik seta na 25: 12. Drugi set to był walka punkt za punkty. 15:15, 19:19, 21:21… nie wytrzymałyśmy presji i Kobyłka wygrała. Po przerwie, mocno zmotywowane pokazałyśmy, kto tu rządzi! Wygrałyśmy 15:5, tym samym zajmując 1 miejsce w rejonie  Pierwszy raz nasza szkoła w siatkówce dziewcząt wygrała Mistrzostwa Rejonowe.
Następnego dnia – odbywał się już Mistrzostwa Powiatu. Pojechałyśmy do Wołomina, gdzie reprezentując rejon podjęłyśmy sportową walkę z drużynami Radzymina, Wołomina i Tłuszcza. Nasze pierwsze rywalki z Radzymina nie sprawiły nam większych trudności, wygrałyśmy 25:9 i 25: 6. Wygrana dodała nam skrzydeł. Jednak kolejne spotkanie ostudziło naszą grę. Zawodniczki z Tłuszcza okazały się drużyną na miarę pierwszego miejsca. Pomimo dużego zaangażowania ze strony naszych siatkarek, nerwy nie pozwoliły nam wygrać tego meczu. Przegrałyśmy do 8 i 16. Przegrana zmotywowała nas do walki o 2 miejsce. Był to mecz z drużyną z Wołomina. Byłyśmy opanowane i konsekwentnie rozgrywałyśmy każda piłkę tak, by nie oddawać punktów przeciwniczkom z powodu własnych błędów. Nasza taktyka okazała się skuteczna. Wygrałyśmy do 16 i 9 zajmując 2 miejsce w powiecie. To były wspaniałe chwile. Nie spodziewałyśmy się takiego wyniku. Sprawiłyśmy sobie nauczycielom ogromną radość.”

Dziękujemy naszym rejonowym złotkom i powiatowym sreberkom za wspaniałą sportową postawę.

K.K i K.G