Minisiatkówka rejonowych SREBEREK

Przed feriami zimowymi rozegraliśmy w Ząbkach mecze siatkówki. Do mistrzostw na poziomie naszego miasta zgłosiła się tylko SP3. SP2 – oddało nam 1 miejsce bez walki, a wygranie z rywalami z Kościelnej nie stanowiło dla nas problemu.
Schody zaczęły się po feriach, gdy gościliśmy w naszej szkole najlepsze reprezentacje z Kobyłki i Zielonki.
Oto relacja Kuby, który zamiast grać był zmuszony – po złamaniu kości – tylko kibicować swojej drużynie:

„…Pierwsze spotkanie zaczęło się zgodnie z planem. Mecz rozgrywali zawodnicy z Kobyłki i Zielonki. Drużyna z Kobyłki po dobrych zagrywkach i mądrych przebiciach wygrała pierwszego seta. Drugi był bardzo wyrównany, aż do 15 punktu. Po 15 punkcie trener z Kobyłki poprosił o czas i pokierował grą swoich chłopców, którzy wykorzystując wskazówki wygrali do 18 punktów.
Drugi mecz rozgrywaliśmy my i przegrana wcześniej – Zielonka. Mecz zaczął się od przemyślanych przebić drużyny z Ząbek. Po chwili doszły zepsute zagrywki zawodników z Zielonki. Pierwszy set atakujący naszej drużyny zakończył asem serwisowym. Drugi set rozpoczęli zawodnicy z Zielonki, którzy po dobrych zagrywkach wypracowali sobie przewagę 4 punktów. Potem na zagrywkę naszej drużyny wszedł rozgrywający, który popisał się serią dobrych zagrywek. Koledzy z drużyny wspomogli go mądrymi przebiciami z kontry. Nasza przewagę powiększyły banalne błędy rywali. W ten sposób wygraliśmy 2:0 , a Zielonka zajęła 3 miejsce.
Nasi zawodnicy rozpoczęli mecz o 1 miejsce z Kobyłką. Pierwszy set był wyrównany. Drużyna z Kobyłki po dość dobrych serwisach wypracowała sobie małą 3 punktową przewagę. Wtedy trener z Ząbek wziął czas i udzielił wskazówek swojej drużynie. Zawodnicy z Ząbek szybko wyrównali wynik. Pokazali prawidłową wystawę, mocny atak i wzorową asekurację. Tym razem to Kobyłka musiała gonić gospodarzy. Było tak do momentu 18:18. Zawodnicy z Kobyłki nie wytrzymali stresu, a ich gra pozwoliła gospodarzom wygrać 1 seta. W drugim secie gospodarzom zupełnie się nie układało. Wzorowe zagrywki jednego z przeciwników zupełnie rozbiły nasz zespół. Był moment, kiedy chłopcy zaczęli gonić przeciwnika, jednak nie udało się i Kobyłka wygrała 2 partię. Trzeci set był walką nerwów. Zawodnicy byli bardzo skupieni, choć stres dawał znać o sobie wszystkim. Początkowo prowadziliśmy, a zawodnicy z Kobyłki skutecznie nas gonili. Potem na zagrywkę wszedł w Kobyłce zawodnik, który wyrównał wynik i wyprowadził drużynę na prowadzenie. Było 13 : 14 dla gości i mieliśmy nadzieję, że zakończy się grą na przewagi. Niestety, nasz zawodnik w ogromnym stresie zaserwował minimalnie poza 7 metr i to był koniec meczu. Zajęliśmy 2 miejsce. Chłopaki to był naprawdę emocjonujący mecz! Dzięki.”
Dziękujemy naszym SREBERKOM za prawdziwie sportowa walkę. Gratulacje otrzymali także od trenera z Kobyłki, który po rozgrywkach przyznał, że po raz pierwszy widział w rejonie tak wysoki poziom gry w siatkówkę.

K.K i K.G