„Zielona niespodzianka”

Dzieci ze świetlicy szkolnej, prócz wielu interesujących zajęć dydaktycznych, uczą się także szanować przyrodę. Miały w związku z tym nie lada wyzwanie: posadzić na szkolnym placu zabaw krzew ozdobny - „świetlicową tuję” (żywotnik).

Sprawiło to naszym podopiecznych wiele radości. Dzieci najpierw wymyśliły imię dla naszego drzewka. Po burzliwej debacie i głosowaniu krzew został nazwany „Drzewuś”.
Następnie wszyscy udaliśmy się na plac zabaw, gdzie dzieci obserwowały wkopanie drzewka w ziemię a na koniec same je podlewały. Wszyscy wychowankowie obiecali, że będą szanować i opiekować się naszym świetlicowym drzewkiem oraz innymi tujami rosnącymi przy ogrodzeniu przed szkołą.

Dziękujemy Państwu Renacie i Dariuszowi Adamczewskim za pomoc w realizacji zadania i sprezentowanie tui.

Agnieszka Krupsińska - Pietrzak