„Stefek Burczymucha i inni”- wizyta Teatru „Conieco”

10 lutego  2014r. dzieci ze świetlicy szkolnej miały możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego pt.”Stefek Burczumucha i inni” wystawianego w sali gimnastycznej specjalnie dla nich.

Teatr „Conieco” to białostocka grupa założona w 1994 r. przez Mariana Ołdziejewskiego. Głównym odbiorcą jej sztuk jest widownia dziecięca. Inspiracją - poezja, legendy i baśnie. Największą pasją - teatr marionetek i pantomimy

Jedna z bohaterek spektaklu-  zakładeczka do książki  - „oprowadzała” małych słuchaczy po znanych i lubianych wierszach dla dzieci.

Uczniowie mogli zapoznać się z wierszami S. Jachowicza, M. Konopnickiej, J. I. Kraszewskiego, J. Brzechwy; były to m. in.„Kaczka Dziwaczka”, „Rzepka”, „Kwoka”, „Dziad i baba”, „Żuraw i czapla”, „Pan kotek”, „Stefek Burczymucha”  i innymi.

Przedstawienie oprócz walorów estetycznych, pięknej scenografii i muzyki, niesamowitego poczucia humoru, niosło ze sobą aspekt edukacyjny - zapoznanie dzieci z poezją.

Co więcej - atrakcyjności spektaklu dodał sam udział w nim dzieci. Nasze pociechy na chwile mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy i wystąpić na scenie, współtworząc fabułę.

Wszystkim się bardzo podobało, czego oznaką były niemilknące owacje na koniec spektaklu.

Na zakończenie „spotkania z teatrem” aktorzy przygotowali dla dzieci niespodziankę. Zorganizowano kilka zabaw w których udział wzięły wszystkie dzieci.

Agnieszka Krupsińska – Pietrzak