Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego święto jest obchodzone od 1999 r. Początkowo był to jeden dzień, a od 2008 r. obchody trwają cały miesiąc.

Ten szczególny czas ma na celu promocję biblioteki szkolnej, jej zasobów, czytelnictwa oraz związanych z nią różnorodnych aktywności.

W naszej szkole w październiku uczniowie uczestniczyli w spotkaniach czytelniczych i konkursach organizowanych przez bibliotekę oraz w ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”.

Klasy 2 brały udział w zajęciach „Z książką za pan brat” i konkursie „Laurka dla biblioteki”.

Klasy 3 uczestniczyły w spotkaniach „Książka – przyjaciel na całe życie” oraz konkursie „Zakładka przyjaciółka książki”.

To doroczne święto czytelnicze zakończyło się 28 października 2022 r. kiedy to uczniowie i nauczyciele, dyrekcja oraz pracownicy szkoły czytali na przerwach książki wypożyczone z biblioteki oraz własne w ramach akcji „Przerwa na czytanie”.

B.Malec