Sztafetowe Biegi Przełajowe

17 września byłem z moją klasą w Wołominie na sztafetowych biegach przełajowych. Był to etap powiatowy. Naszą szkołę reprezentowała 6klasa sportowa i pojedyncze dobrze biegające osoby z innych klas.

Sztafeta polega na przebiegnięciu przez każdego zawodnika 1 kilometra i przekazaniu pałeczki sztafetowej następnemu zawodnikowi z drużyny. Już w piątej klasie przygotowywaliśmy się do tych zawodów. W zawodach brało udział 8 szkół. Co prawda, mieliśmy niemałe szanse, ale obawialiśmy się porażki. Nauczyciele mówili nam, że jesteśmy dobrze przygotowani i wystarczy „pobiec swoje”, ale strach nas nie opuszczał. Pierwsze biegły dziewczyny. Zacięcie walczyły, wspomagane naszymi okrzykami. Udało się! Pokazały dużą klasę i zajęły 2 miejsce, zaraz po szkole sportowej z Legionowa. Nie mogliśmy być gorsi! Gdy sztafeta chłopców startowała, dziewczyny wspierały nas rozstawione po trasie biegu. Biegłem trzeci. Po 5 zmianach cały czas prowadziliśmy, niestety naszym rywalom z ząbkowskiej dwójki udało się nas wyprzedzić i spadliśmy na 2 miejsce.

To nasz zasłużony sukces. Pierwsze dwa miejsca zakwalifikowały się do etapu międzypowiatowego. Pierwszy raz naszej szkole udało się tam dotrzeć ze sztafetą dziewczyn i chłopców.

To był bardzo udany i emocjonujący dzień. Oczywiście, za nasze starania dostaliśmy 6 z wf. Mam nadzieję, że następny, trudniejszy etap też skończymy na podium!

Wojtek z 6s z wychowawcą