Zima wierszem malowana

Pod takim hasłem 22 lutego br. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas drugich. Do konkursu zgłosiło się 18 osób.
Celem konkursu było przede wszystkim zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień i zainteresowań, prezentacja umiejętności, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Dzieci miały okazję pokonać tremę, oswoić się z wystąpieniem publicznym, a przede wszystkim zaprezentować swój talent recytatorski.
Każdy uczeń recytował i przedstawił wybrany przez siebie wiersz o tematyce zimowej.
I tu jeszcze miła niespodzianka, mianowicie mama Michalinki Tymińskiej z kl. 2a specjalnie na tę okazję napisała wiersz dla swojej córki, który Michalina przedstawiła podczas swojej prezentacji. Brawo i serdeczne podziękowania dla mamy!!!

Prezentowane wiersze były bardzo ciekawe, wesołe i barwnie zaprezentowane. Uczniowie w bardzo elegancki i swobodny sposób przedstawili wybrane prze siebie utwory, przez co wytworzyła się miła i wesoła atmosfera konkursowego spotkania. Należy tu również podkreślić fakt, że konkurs odbył się na bardzo równym i wysokim poziomie. Po długim zastanowieniu i dyskusji komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce zajęli: Nikola Parys, Michalina Tymińska, Anna Kowalczyk, Jan Lasecki, Adam Bryś
II miejsce zajęli: Łucja Kawałek, Maria Tymińska, Lena Białek, Paweł Krzemiński, Karolina Wójcik
III miejsce zajęli: Roman Pohlod, Hanna Szymańska, Oliwia Majewska, Lena Malińska, Karolina Pigłowska, Zuzanna Jarosz

W konkursie zostały przyznane dwa wyróżnienia: Maria Bazyluk, Zuzanna Hałas

Ocenie komisji podlegało: tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego, znajomość tekstu, a także ogólny wyraz artystyczny (ruch, rekwizyt, strój). Wszyscy młodzi recytatorzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Młodym artystom kibicowali koledzy z klasy i wychowawcy za co serdecznie dziękujemy!
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym życząc im dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu:

Teresa Oleksiak