„Czytam sobie. Pierwsza klasa!” Wielki edukacyjny projekt klasy 1B

W czwartek, 29 października, klasa 1B przeżywała inaugurację przedsięwzięcia o wdzięcznej nazwie „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”. Pani dyrektor Małgorzata Marzec przeczytała nam fragment książeczki, którą otrzymaliśmy w ramach projektu.

Program ten ma na celu zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania i pokazać, że czas spędzony z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy.

Pani Dyrektor wręczyła każdemu z nas jedną z dziesięciu książek z serii „Czytam sobie”, kartę „Młodego Czytelnika” dla uczniów, zakładkę do książek, plan lekcji, magnes oraz naklejki. Nasi Rodzice otrzymali natomiast poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”.

Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani i zachwyceni upominkami. Już nie możemy doczekać się wspaniałych chwil z naszymi nowymi książeczkami.