Konkurs recytatorski

11 IV 2013 r. w sali 125 odbył się konkurs recytatorski, pt. „Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”. Wzięli w nim udział  śmiałkowie klas „0”. Zgromadziła się publiczność w wieku pięciu i sześciu lat oraz jury w składzie: p. Monika Wrońska, p. Ewa  Siuchta i p. Elżbieta Grodzka.

Wszyscy zebrani z zainteresowaniem słuchali uczestników konkursu. Poziom recytacji był naprawdę wysoki. Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się niebywałą  pamięcią oraz  nowatorskim spojrzeniem na dobrze wszystkim znane teksty. Repertuar był obszerny, a w sali panowała atmosfera skupienia.

Wyłonienie finalistów było naprawdę trudnym zadaniem. W rozstrzygnięciu konkursu pomogły bezbłędna znajomość wierszy jak również atrybuty przyniesione przez uczestników.

Nagrody zostały przyznane niżej wymienionym osobom:

• miejsce I: Milena Radochońska (0c), Paulina Kokoszko (0c), Malwina Łuczak (0c), Łukasz Bogucki (0a), Hanna Kostrzewa (0a)
  • miejsce II: Kinga Stolarska (0c), Kamil Skłodowski (0a), Bartosz Kawnik (0c), Maja Czapska (0c), Kacper Kobylański (0c), Weronika Poślad (0c)
  • miejsce III: Kajetan Szmurło-Klik (0a), Kacper Ciecierski (0a), Michał Kasperczak (0c), Łukasz Szczepocki (0c).

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

Ewa Siuchta