Zdrowo jedz!

Klasa „0c”, od początku roku szkolnego, promuje zdrowy styl życia. Największą jednak uwagę przykłada do odżywiania się. W związku z tym, już niejednokrotnie samodzielnie przygotowywała posiłki. Pierwszym zadaniem,  które podjęli uczniowie, było przyrządzenie surówki marchwiowo-jabłkowej. Jak na pierwszy raz, dzieci spisały się świetnie – pomimo obaw dorosłych związanych z użyciem tarek Uśmiech

Po surówce, nadszedł czas na sok! Przy użyciu sokowirówki dzieci (w towarzystwie swoich rówieśników z klasy 0b) wycisnęły sok z jabłek i marchwi. Wszyscy uczestnicy bawili się równie dobrze, co poprzednim razem.

Kolejne „danie” wykonane przez sześciolatków, zostało ochrzczone „bombą witaminową”. Była to sałatka składająca się z owoców egzotycznych i krajowych. Dzieci, jak w przypadku poprzednich zadań, wykonały zadanie samodzielnie: myły owoce, kroiły, mieszały, doprawiały sokiem z cytryny. Powstał pyszny deser (którym wszyscy zajadali się ze smakiem) bez użycia cukru.

Przed świętami, czekało na dzieci nie lada wyzwanie – przygotowanie poczęstunku wielkanocnego. Na stole zgromadzono różnorakie produkty, które zostały wykorzystane do zrobienia wykwintnych dań: jajek faszerowanych pieczarkami, sałatki jarzynowej, sałatki z mięsem oraz ruloników serowych. Na stole królowały fantastyczne przysmaki, a wśród dzieci miła atmosfera.

To nie koniec poczynań klasy „0c”! Do końca roku szkolnego zostały jeszcze trzy miesiące. Na pewno uczniowie wykażą się nowymi pomysłami.

Ewa Siuchta