DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

14 marca nasza szkoła otworzyła drzwi dla przyszłych zerówkowiczów i pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Nasi goście mogli obejrzeć sale lekcyjne, świetlicę i sale gimnastyczne. Specjalnie dla nich zorganizowano też sporo atrakcji.

W ramach Dnia Otwartego rodzice przyszłych uczniów mogli dokładnie obejrzeć szkołę - zapoznać się z jej rozkładem i wyposażeniem. Dowiedzieli się też wielu ważnych spraw związanych z procedurą zapisu swoich pociech do klasy "0" lub "1".

Dzień otwarty rozpoczęło zorganizowane w sali gimnastycznej spotkanie z panią dyrektor Agnieszką Piskorek. Na początku spotkania odbył się pokaz tańca w wykonaniu klasy IIa, pod kierunkiem wychowawczyni - pani Ewy Stolarskiej. Uczniowie tańczyli wspaniale, na ramiona zarzucili różnokolorowe chusty. Dziewczynki założyły również błyszczące, czerwone spódniczki. Myślę, że pokaz wszystkim się spodobał. Z pewnością niejeden maluch siedzący na widowni miał ochotę dołączyć do roztańczonych uczniów.

Po części artystycznej pani dyrektor Agnieszka Piskorek, pani wicedyrektor Małgorzata Marzec oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Elżbieta Bajena mówiły o szkole -  wymieniały jej zalety oraz wyjaśniały różnicę pomiędzy zapisem dziecka do zerówki i do klasy pierwszej.

Następnie Rodzice razem ze swoimi pociechami mogli zwiedzić szkołę - wejść do poszczególnych sal w skrzydle klas młodszych i wziąć udział w pokazowych "lekcjach". Zajęcia te miały różny charakter. Przyszli uczniowie naszej szkoły mogli na przykład skorzystać z komputerów w sali komputerowej, wziąć udział w zajęciach ruchowych, zagrać w grę edukacyjną na tablicy multimedialnej lub po prostu wykonać własną laurkę.

Uważam, że taki dzień otwarty był bardzo przydatny dla ludzi, którzy zamierzają w najbliższym czasie wysłać swoje pociechy do szkoły. Sądzę także, że dzieci biorące udział w zorganizowanych specjalnie dla nich zajęciach, wspaniale się bawiły. Dzięki temu w przyszłym roku z większą ochotą rozpoczną swoją edukację.

Patrycja Szymczak, kl 6b

Szkolne Koło Dziennikarskie