APEL PORZĄDKOWY

Dnia 22 lutego odbył się w naszej szkole Apel Porządkowy dla klas IV - VI. Nagrodzeni zostali laureaci konkursów z pierwszego semestru tego roku szkolnego.

Zwycięskim uczniom dyplomy oraz nagrody wręczyła pani dyrektor Agnieszka Piskorek.

Jako pierwsi gratulacje przyjęli laureaci powiatowego konkursu „Chrońmy Kasztanowce ", który polegał na odszukaniu i opisaniu stanu kasztanowców występujących na terenie naszego powiatu. W konkursie wzięło udział ponad 90 placówek, ale to właśnie nasi dokonali najbogatszej inwentaryzacji kasztanowców. Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce i otrzymała wysokiej klasy projektor multimedialny. Dodatkowo każdy z 26 uczestników został nagrodzony pendrivem.

Następnie wręczono nagrody za osiągnięcia w ogólnopolskim konkursie plastycznym „J. Korczak. Jego życie i pasja”. Najlepszą pracę wykonała Dominika Łęczycka.

Kolejne nagrody trafiły do zwycięzców szkolnego konkursu plastycznego '' Mój ulubiony wierszyk logopedyczny ", który polegał na zilustrowaniu wybranej rymowanki logopedycznej.

W konkursie "Jersz" z j. angielskiego najlepszy z naszej szkoły okazał się Konrad Lipiec z kl. 5c, natomiast w konkursie "My postcard from holidays" ,zorganizowanym przez nauczycielki j. angielskiego, p. E. Szwed i p. E. Kozłowską, pierwsze miejsce zajął Dominik Bachert z kl. 6c.

Udział naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie historycznym „Polskie Symbole Narodowe ". zakończył się sukcesem wszystkich uczestników – znaleźli się na wysokich pozycjach w zestawieniu krajowym. Najlepiej spisał się Jakub Lodowski z kl. 6c (szóste miejsce w kraju!).

Następnie nagrodzeni zostali uczniowie wyróżnieni przez panie S. Patralską i M.Gołaszewską w konkursie fotograficznym SU, który polegał na sfotografowaniu najpiękniejszych miejsc w Ząbkach.

Sukces w konkursie Koła Dziennikarskiego odniósł Maciej Łączyński - najlepiej poradził sobie z rozpoznaniem nauczycieli na ich zdjęciach z dzieciństwa.

Na sam koniec spotkania pani dyrektor zaprosiła na środek sali wszystkich tegorocznych prymusów, aby pogratulować im wysokich wyników w nauce.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z apelu.

Dane zgromadziła:
Natalia Pacak, kl. 6b