Poszukiwania wiosny… relacja z TURNIEJU WIOSENNEGO klas 0-III

Wspólne obchody poszukiwania wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. W tym roku już po raz kolejny uczniowie klas 0 – III ze swoimi wychowawcami bawili się wspólnie na turnieju wiosennym. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej 13 marca 2013 roku. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w zaczarowany, wielobarwny ogród.

Uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach sportowych. Zadaniem uczniów było pokonanie mini toru przeszkód, skok w dal z miejsca czy rzucanie piłek skaczących.

W czasie turnieju nie obyło się również bez konkurencji wiedzowych. Drużyny musiały odgadnąć zagadki i rebusy wiosenne i rozwiązać quiz tematycznie związany ze szkołą. Jednym z zadań było zaprezentowanie przez każdą klasę wiosennej rymowanki, okrzyku, dzięki któremu uczniowie przywoływali wiosnę. Pomysłowością uczniowie musieli wykazać się, wykonując projekt wiosennego, pięknie ozdobionego drzewa.
Przy ocenie  końcowej  komisja wzięła pod uwagę nie tylko pomysłowość, zaangażowanie uczniów, ale również  zachowanie klas. Wszyscy uczestnicy  nagrodzeni zostali słodkimi niespodziankami.
Głównym celem całej imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy. Wszystkie klasy starannie przygotowały się do turnieju, włączając w pracę wychowawców i rodziców. W czasie rozgrywek panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili, rywalizowali ze sobą w duchu fair - play.