Wyróżnienie w dziennikarskim konkursie „Bądź bezpieczny w Sieci”!

Nasze szkolne Koło Dziennikarskie wzięło udział w konkursie „Bądź bezpieczny w sieci” organizowanym przez Fundację Orange i platformę internetową Junior Media, kierowanym do redakcji gazetek szkolnych. Młodzi redaktorzy gazety „Ząbki z klasą!” poważnie podeszli do zadań konkursowych – w wybranych klasach IV-VI przeprowadzili cyber-sondę, sprawdzając, czy ich koledzy są bezpiecznymi internautami, a potem przygotowali specjalny numer gazetki o odpowiedzialnym i świadomym korzystaniu z Sieci.

W konkursowym wydaniu „Ząbek z klasą!”, oprócz wyników sondy, znalazły się też porady dotyczące bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, autorskie opowiadania o tematyce internetowej, sprawozdania, recenzja, rebusy i oczywiście lista przydatnych stron www.

Ciężka praca i profesjonalizm naszych szkolnych dziennikarzy zostały docenione! Spośród stu redakcji (z całej Polski!), które przystąpiły do konkursu, jury wyłoniło dwudziestu laureatów. Z dumą informujemy, że nasza szkolna redakcja znalazła się wśród nich! Nagrodą za przyznane nam wyróżnienie jest dyktafon cyfrowy marki Olympus.

Zapraszamy do lektury naszej zwycięskiej gazety na stronie www.juniormedia.pl lub na stronie szkoły (w formie pdf w zakładce szkolna gazetka „Ząbki z klasą!). Mamy nadzieję, że dzięki naszym artykułom poszerzy się grono rozważnych i świadomych internautów.

Monika Staniszewska

Opiekunka Koła Dziennikarskiego