Klio 2012 „SYMBOLE NARODOWE” i wysokie miejsca w kraju!

„Polskie Symbole Narodowe” to hasło, pod którym odbyła się tegoroczna edycja konkursu organizowanego przez Centrum Edukacji Historycznej „Klio”.

W konkursie wzięło udział 8753 uczniów z 457 szkół z 16 województw. Uczniowie naszej szkoły zajęli od 6 do 26 miejsca w kraju. Dzieci rozwiązywały test wiedzy na temat historii polskich symboli narodowych. Konkurs miał na celu kształtowanie właściwej postawy dla najważniejszych symboli narodowych, postawy patriotyzmu i jedności narodowej.

Wśród uczniów biorących udział w konkursie wysoki wynik uzyskał Jakub Lodowski, uczeń klasy 6c (szóste miejsce w kraju).

Pozostali uczestnicy

Anna Krawczykowska 6b (15 miejsce)

Piotr Malinowski 6s (15 miejsce)

Aleksandra Rusińska 6s (17 miejsce)