W świecie herbaty

26 lutego br. grupa dzieci z kółka teatralnego z naszej szkoły wzięła udział w warsztatach "Herbaciany świat".

Zajęcia odbyły się w Herbaciarni "Sowa" w Ząbkach. Podczas spotkania dzieci poznały historię herbaty - jaką drogę musiała przejść, aby trafić do torebki, jej rodzaje oraz sposoby parzenia i podawania. Potem (przy niewielkiej pomocy opiekunówMrugnięcie) mogły przyrządzić kilka rodzajów herbat i poznać ich smaki. Niektórzy okazali się prawdziwymi miłośnikami tego wspaniałego napoju.

Po degustacji herbaty na uczestników kursu czekała słodka niespodzianka - przepyszny deser z bitą śmietaną.

Na koniec spotkania dzieci mogły stworzyć własny rodzaj herbaty (mieszankę herbaty z różnymi dodatkami) i nadać jej nazwę. I tak powstały: Magiczna Herbata i Herbaciany Cesarz, które -  zapakowane w specjalne woreczki i opatrzone etykietą - powędrowały z dziećmi do domu.

Dziękujemy Herbaciarni "Sowa" za miłe przyjęcie i bardzo wartościową lekcję.

opiekunki koła: Katarzyna Dzięcioł i Marta Taras-Dziuba