Warsztaty ekologiczne

14 stycznia 2013 roku do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ząbkach przyjechała firma M&M Consulting zajmująca się ochroną środowiska.

Przedstawiciele tej firmy opowiadali nam o różnych odpadach: komunalnych, biodegradowalnych i niebezpiecznych. Zajęcia miały charakter warsztatów. Na początku prowadzący opowiadali uczniom o tym, jak powtórnie wykorzystać plastikowe opakowania, makulaturę i puszki. Dowiedzieliśmy się, że z odpadów można ponownie wyprodukować przydatne rzeczy: wazon ze słoika, brokat z pokruszonego szkła, przybornik z metalowej puszki. Następnie wypełnialiśmy arkusz z pytaniami dotyczącymi rodzajów odpadów i ich segregacji. Z tym zadaniem poradziliśmy sobie całkiem nieźle.

Osoby prowadzące zajęcia przywiozły ze sobą próbki śmieci. Mogliśmy nauczyć się je segregować i dowiedzieliśmy się, jak dbać o środowisko. O wielu rzeczach nie mieliśmy do tej pory pojęcia.

W spotkaniu wzięły udział klasy 4-6. Wszyscy sporo się nauczyliśmy. Na pewno wykorzystamy tę wiedzę na lekcjach przyrody oraz w życiu codziennym. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie spotkanie.

Marta Olas, kl. 6b

Koło Dziennikarskie z SP1