Warsztaty kulinarne

Relacja z warsztatów kulinarnych.

Pani Katarzyna Dzięcioł na jednej z  lekcji wychowania do życia w rodzinie umówiła się z uczennicami klasy 6s,6b oraz 6a na lekcję kulinarną.

Głównym tematem lekcji miało być pieczenie tortów lub robienie sałatek. Dziewczynki podzieliły się na 3- lub 4-osobowe drużyny i miały rozdzielić obowiązki pomiędzy siebie. Każda z uczennic miała przynieść wybrany przez siebie produkt, jeden lub więcej. Do tego każdy miał przynieść fartuszek, deskę, coś na głowę itp. Klasa 6s oraz 6b wybrały torty, zaś klasa 6a sałatki.

Na lekcji kulinarnej wszyscy od razu zabrali się do pracy. Pomysły były rozmaite: torty dekorowane bitą śmietaną, czekoladowymi ozdobami, czy nawet suszonymi owocami. Jeden tort był piętrowy. W wypiekach najpierw oceniany był wygląd, a następnie smak.

Sałatki też były różne, np. z tuńczykiem, grecka,owocona itp. Jury oceniało także wygląd oraz smak.

W jury zasiadły zaproszone specjalnie na tę okazję Pani Dyrektor Agnieszka Piskorek i Pani Wicedyrektor Iwona Trzcińska. Paniom bardzo smakowały wszystkie torty oraz sałatki.Były pod wrażeniem, więc przyznały wszystkim pierwsze miejsca.

To były niezapomniane lekcje dla zarówno  dla uczennic, jak i nauczycieli. Mamy nadzieję, że będziemy mogli uczestniczyć jeszcze w takich zajęciach, o co bardzo prosiliśmy p. Kasię.

Serdecznie dziękujemy p. Katarzynie Dzięcioł za zoorganizowanie nam takich lekcji oraz prosimy o więcej.

Łucja Mysiorska z kl. 6s

Dziewczynki z kl. 6s,6b,6a