Szkolny Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty!

W eliminacjach do Szkolnego Konkursu Ortograficznego, zorganizowanego przez bibliotekę szkolną, wzięło udział 68 uczniów z klas IV-VI, do drugiego etapu przeszło 18 uczestników. Z tej grupy zostali wyłonieni najlepsi z każdego poziomu. Uczestnicy konkursu zmagali się z ortograficznymi pułapkami i próbowali pokazać innym, że „ortografia nie jest trudna". Po prostu należy się z nią oswoić poprzez systematyczne ćwiczenia oraz czytanie książek.

Mistrzami w swojej kategorii wiekowej zostali:

• Karolina Szafrańska klas IVa – Mistrz Ortografii klas IV
  • Natalia Wróbel klasa Vs – Mistrz Ortografii klas V
  • Wojciech Zarzeka klas VIb – Mistrz Ortografii klas VI

Finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego odbył się 30 listopada. Ostatni etap został przeprowadzony z wykorzystaniem komputerów. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością wszystkich zasad ortograficznych, ale i szybkością wykonywania zadań. W finałowej rozgrywce najlepszym z najlepszych okazał się Wojtek Zarzeka i to on zdobył zaszczytny tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii.