Baśniowy galimatias

Wieczorem 27 listopada br. dzieci z kółka teatralnego wystąpiły w przedstawieniu Baśniowy galimatias, przygotowanym specjalnie dla rodziców, rodzeństwa, babć oraz pani wicedyrektor Małgorzaty Marzec.

Po przedstawieniu nadszedł czas na warsztaty dla rodziców oraz dzieci przygotowane przez opiekunki koła.

Gdy dzieci poszły się przebierać, rodzice dostali specjalne zadanie - stworzenie portretu ich pociechy. Konkurencja przebiegała w dużym skupieniu. Gdy Dzieci  wróciły, musiały rozpoznać swoją podobiznę (zadanie wykonały prawie bezbłędnieUśmiech).

Kolejną zabawą była muzyczna loteryjka. Polegała na śpiewaniu piosenek z wylosowanym słowem. Wszyscy zostali podzieleni na dwie grupy – dzieci kontra rodzice. W tym konkursie ci ostatni okazali się bezkonkurencyjni i zaprezentowali mnóstwo wspaniałych piosenek (Biały miś, Ogórek, Fantazja itp.).

Na koniec graliśmy w kalambury. Dzieci miały za zadanie pokazać wylosowaną przez siebie postać. Rodzice znowu spisali się na medal, wykazując się dużą znajomością baśni.

Po zabawach nadszedł czas na słodki poczęstunek i miłe rozmowy.

Całe spotkanie minęło nam w bardzo miłej atmosferze, za co bardzo dziękujemy dzieciom oraz rodzicom.

Przedstawienie tak się wszystkim podobało, że następnego dnia zagraliśmy je kilkakrotnie dla dzieci z naszej szkoły.

Katarzyna Dzięcioł i Marta Taras-Dziuba

opiekunki koła