Nietypowa lekcja

5 i 6 listopada 2012 roku uczniowie klas IV – VI mieli przyjemność uczestniczyć w lekcjach informacyjno – edukacyjnych prowadzonych przez pracowników ZTM.

Akcja ta miała na celu przybliżyć uczniom problematykę związaną z rozwojem komunikacji publicznej w aglomeracji warszawskiej,  ze szczególnym naciskiem na budowę II linii metra. Zajęcia odbywały się w nietypowej scenerii, jaką był 15-metrowy autobus miejski, przystosowany do potrzeb mobilnego punktu informacyjnego. Pojazd niskopodłogowy został wyposażony w stanowiska komputerowe, plansze informacyjne oraz monitor zawieszony na ścianie, na którym odtwarzane były filmy i animacje obrazujące przygotowania i przebieg budowy. Lekcja zakończyła się konkursem i wręczeniem nagród dla zwycięzców, a wszyscy uczestnicy otrzymali niespodzianki.

Magda Dąbrowska