Mistrz Wypieków

30 października br. grupa dzieci należących do kółka artystycznego wzięła udział w niezwykle słodkich zawodach kulinarnych.

Dzieci podzielone na dwa zespoły rywalizowały ze sobą, przygotoując dwa czekoladowe torty. Zawodom bacznie przyglądało się jury konkursu: pani Marta, pani Kasia oraz dwie koleżenaki z 4 klasy - Kasia Skrzypczak i Kaja Rutkowska.

Zwieńczeniem konkurencji było dekorowanie tortu. Uczestnicy na przygotowanie swojego popisowego ciasta mieli 40 minut. Trudność tej konkurencji polegała również na tym, iż musieli wykorzystać wszystkie składniki, które leżały na stołach i zrobić to tak, aby ich tort spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagających łasuchów.Uśmiech

I tak powstały dwa przepiękne i niezwykle pyszne ciasta. Jury, oceniając ciasta, brało pod uwagę trzy kategorie: smak, wygląd i wpółpracę w zespołach. Mimo że oba ciasta okazały się kulinarnym majstersztykiem, pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Wypieków zdobyły: Joanna Bębeniec, Kinga Bujnicka, Kinga Krasnodębska i Julita Tyszka.

Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy wspólnie zasiedli do stołu i degustowali przygotowane przez siebie słodkości.Uśmiech

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza Edwarda Kowary mogliśmy zrealiować zajęcia w przykościelnej świetlicy i skorzystać z kuchni, za co serdecznie dziękujemy.

Dzieci:

Kasia Skrzypczak, Kaja Rutkowska, Kasia Nerkowska, Julitka Tyszka, Kinga Krasnodębska, Asia Bębeniec, Kinga Bujnicka, Kacper Tyszka, Szymon Jeżewski, Mateusz Leśniak

i opiekunowie koła:

Katarzyna Dzięcioł i Marta Taras-Dziuba