Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

25 listopada w bibliotece szkolnej gościły dzieci ze świetlicy wraz ze swoimi przyjaciółmi – pluszowymi misiami. Wspólnie opowiadały  historię powstania pluszowego misia, której początek sięga roku 1902. Rozpoznawały prezentowane na slajdach najbardziej znane i kochane misie z bajek, książek i filmów  oraz słuchały krótkich opowiadań i ciekawostek na ich temat.

Dzieci śpiewały znane wszystkim piosenki z filmów o Misiu Uszatku i Colargolu. Bawiły się układaniem misiowych puzzli. Obejrzały wystawę i zapoznały się z zbiorem książek, których bohaterami są wymyślone lub prawdziwe misie i niedźwiedzie.

Na zakończenie spotkania na dzieci czekały niespodzianki. Pierwszą była tajemnicza walizka, po otwarciu której ukazały  się zabytkowe misie mające ponad 50 lat. Z okazji dzisiejszego święta nie mogło zabraknąć małego słodkiego co nieco, bo przecież misie i dzieci lubią to najbardziej.

B.Malec