"Mała książka - wielki człowiek"

7 listopada uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie czekała na nich niespodzianka przygotowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzieci podczas spotkania otrzymały Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu "Mała książka - wielki człowiek".

W skład Wyprawki wchodzi:
• "Pierwsze abecadło" - antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in. M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych.
• "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" - broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy i aktywności związane z tekstami z książki.
   „Mała książka - wielki człowiek" to projekt skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, którego celem jest zachęcenie ich do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków i opiekunów.

Życzymy przyjemnej lektury w gronie rodzinnym.