Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w bibliotece

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto, którego patronką została Joanna Porazińska  jest skierowane do najmłodszych czytelników i zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Co nam daje czytanie? Wszystko! To świetna rozrywka, sposób na dobry humor i spędzenie wolnego czasu. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, rozwija wrażliwość, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole.

Możemy to wszystko dać naszym dzieciom – jeśli wprowadzimy je w świat literatury. Jeśli czytamy im głośno - dodatkowo budujemy silną więź emocjonalną.  Od dawna wiadomo, że czytanie na głos ma dla rozwoju dzieci ogromne znaczenie.

Z okazji Dnia Głośnego Czytania zaprosiliśmy naszych najmłodszych uczniów ze świetlicy szkolnej do wspólnej zabawy z książką.

Zachęcamy, aby Dzień Głośnego Czytania obchodzić w rodzinach codziennie!

BM&BM