TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA - PODSUMOWANIE

Od 13 do 20 mają w naszej szkole w ramach projektu kuratoryjnego został przeprowadzony Tydzień Bezpieczeństwa, który miał na celu przypomnieć dzieciom i młodzieży kilka ważnych zasad funkcjonowania, ratujących zdrowie i życie oraz zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom.

W klasach młodszych zostały przypomniane wszystkie zasady bezpiecznego poruszania się na przejściach dla pieszych i nie tylko, zostały przypomniane zawody: strażaka, ratownika medycznego, lekarza, pielęgniarki, policjanta.

Klasy starsze przygotowały plakaty informujące, jak zawiadomić dyspozytora numeru alarmowego 112 o wypadku i zaprezentowały je dzieciom w klasach młodszych oraz na świetlicy.

Klasa 6 wykonała plakaty instruujące bezpieczne zachowania w czasie wyjazdów w góry i nad wodę oraz jak radzić sobie w czasie wypadków domowych i na przejeździe kolejowym. A na lekcji biologii i przyrody zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa w spotkaniach z dziką przyrodą.

Klasy 4 i 5 przygotowały się do egzaminu na kartę rowerową i utrwalały zasady, kiedy rowerzysta ma obowiązek przeprowadzić rower przez pasy, a kiedy może rowerem na pasy wjechać. Wszystkie dzieci miały przypomnianą pierwszą pomoc.

Klasy 8 w ramach edukacji do bezpieczeństwa wykonały plakaty i prezentacje promujące pierwszą pomoc. Poprzez wykonanie kilku prostych czynności możemy uratować komuś życie. 8 klasy miały szkolenia, jak bezpiecznie przygotować się do egzaminów, za powodzenie których trzymaliśmy kciuki.

W piątek odbyła się akcja „Odblaskowy Piątek” i tak bezpiecznie dotrwaliśmy do końca Tygodnia Bezpieczeństwa.

Wszystkim dziękuję za włączenie się w akcję

Joanna Marczak