TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA - działania klas 1-3

W dniach od 13 do 20 maja 2022 r. w naszej szkole realizowaliśmy akcję „Tydzień bezpieczeństwa”.

Celem tej akcji było:
- podniesienie poziomu bezpieczeństwa i świadomości uczniów dotyczących skutków niebezpiecznych zachowań, zabaw w szkole i poza nią, szczególnie w trakcie przerw, w drodze do/ze szkoły (pieszo, rowerem, autobusem),
- kształtowanie bezpiecznych zachowań na terenie szkoły,
- utrwalenie przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, utrwalenie numerów alarmowych.

W tym czasie zorganizowano szereg działań związanych z bezpieczeństwem dziecka w szkole i poza nią.
Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z profilaktyką bezpieczeństwa w wielu obszarach, poszerzyć wiedzę i zwiększyć umiejętności pomocy w sytuacjach kryzysowych. Pod okiem nauczycieli uczyli się praktycznych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wnioski z realizacji tego tygodnia są takie, że o bezpieczeństwie zawsze warto mówić i należy często powtarzać uczniom nawet informacje już im znane, aby tak ważną wiedzę utrwalać. Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.