Dzień Postaci z Bajek w naszej bibliotece

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji dwie grupy dzieci spędzających popołudnia w świetlicy szkolnej zagościły w bibliotece.

Na początku uczniowie wysłuchali ciekawych informacji o wielu bohaterach z bajek, baśni oraz polskich i zagranicznych filmów animowanych. Dzieci nie mogły uwierzyć, że niektóre postaci z kreskówek mają już ponad 80 lat, czyli są starsze od ich dziadków.

Wiele emocji wywołały konkursy wiedzy o bohaterach ulubionych bajek. Dla wszystkich nie zabrakło pytań konkursowych i nagród za dobrze udzielane odpowiedzi. Dzieci doskonale znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Czas spędzony tego dnia w bibliotece był dla nich bardzo radosny, bogaty w ciekawe informacje o bajkowych bohaterach, rozwijający zainteresowania czytelnicze i zachęcający do samodzielnego sięgania po książki z bajkami.

Szkoda, że kolejny Dzień Postaci z Bajek będzie dopiero za rok.