Sposób na lekturę – lapbook

Czy omawianie lektury musi odbywać się w sposób tradycyjny? NIE! Ciekawy pomysł wykorzystali uczniowie klasy 4b i 4c, którzy pod czujnym okiem pań wykonali LAPBOOKI do lektur: „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” oraz „”Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”.

Kreatywność i pomysłowość uczniów pozwoliły stworzyć trójwymiarowe i fantazyjne książki, w których czwartoklasiści ukryli w kopertach lub innych papierowych skrytkach najważniejsze wiadomości i zagadnienia lektur. Na lekcji przygotowano wystawę lapbooków, a uczniowie dokonali oceny koleżeńskiej przygotowanych prac. Tego typu zadanie to nie tylko świetny pomysł na lekturę, ale również okazja do twórczego myślenia i pracy w grupach. Lapbook to tzw. książka na kolanach, która może dotyczyć przeróżnych zagadnień.

Lapbook – naprawdę warto!

Anna Kołakowska-Rogala

Ewelina Hermann