Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Statystyki

  • Odwiedziny: 3010514
  • Do końca roku: 14 dni
  • Do wakacji: 186 dni
E-DZIENNIK
Jesteś tutaj: Start / ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

https://play.kahoot.it/#/k/3ad7840a-9e78-49ec-b04f-971342117d5d

 

Artykuły

100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej nr 1 im. Gen. Franciszka Kleeberga w Ząbkach 

2018-11-25
Powiększ zdjęcie

9 listopada 2018 r. społeczność naszej szkoły - uczniowie, nauczyciele, pracownicy wspólnie świętowali 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci i młodzież, wspólnie z wychowawcami, spędzili czas biorąc udział w licznych konkursach, wykonując portrety marszałka Józefa Piłsudskiego, oglądając filmy, przybliżające najważniejsze wydarzenia tamtych listopadowych dni 1918 r., które przyniosły wyczekiwaną, wyśnioną przez pokolenia Polaków wolność.

Czytaj więcej o: 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej nr 1 im. Gen. Franciszka Kleeberga w Ząbkach 

WYNIKI KONKURSU

2018-11-14

101 PLAKATÓW NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

- NIE ZMARNOWALIŚMY TYCH LAT

 

W kategorii Uczniowie klas 0-VI szkoły podstawowej:

I miejsce - Ada Kotowska i Wiktoria Adamiec z klasy IVg

II miejsce - Mateusz Bryś z klasy IVa i Adaś Bryś z klasy O

III miejsce - Wiktor Gieszewski z klasy Vf

 

W kategorii Uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych:

 I miejsce – Aleksander Wojciechowski z klasy IIIh

 

Czytaj więcej o: WYNIKI KONKURSU

Wizyta uczniów z Polskiej Szkoły Forum im. Marii Konopnickiej w Mostoles w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

2018-10-29
Powiększ zdjęcie

W dniach 12 – 15 października 2018r. Nasza szkoła gościła delegację z Polskiej Szkoły Forum im. Marii Konopnickiej w Mostoles w Hiszpanii. W trakcie pobytu w Polsce uczniowie wraz z nauczycielami brali udział w różnych zajęciach oraz zwiedzali Warszawę. Wszystko to w ramach wymiany partnerskiej między szkołami.

Czytaj więcej o: Wizyta uczniów z Polskiej Szkoły Forum im. Marii Konopnickiej w Mostoles w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wyniki Konkursu Recytatorskiego

2018-11-05
Powiększ zdjęcie

5 listopada w naszej szkole odbył się drugi etap Konkursu recytatorskiego „Wierszem dla Niepodległej”. Najważniejszymi celami przedsięwzięcia było uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz przybliżenie dorobku polskiej poezji patriotycznej. Zainteresowanie konkursem było duże – na przesłuchanie przyszło ponad pięćdziesięcioro uczniów, reprezentantów klas IV-VII. Jury z przyjemnością wysłuchało wzruszających, zaliczanych do klasyki poezji tekstów m.in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima czy Adama Asnyka, wygłaszanych z uczuciem, wrażliwością i przede wszystkim zrozumieniem. Z satysfakcją można stwierdzić, że nasi uczniowie wykazali się dojrzałością interpretacji i trafnym doborem wierszy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy, aby pielęgnowali swój talent i rozwijali artystyczne umiejętności. 

Czytaj więcej o: Wyniki Konkursu Recytatorskiego

101 PLAKATÓW NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

2018-09-24

- NIE ZMARNOWALIŚMY TYCH LAT

Czy wiesz, kim byli: Krystyna Skarbek, Marian Rejewski, Jerzy Kukuczka, Halina Konopacka, Ignacy Jan Paderewski, Jan Paweł II, Wanda Rutkiewicz, Czesław Miłosz, Joanna Papuzińska, Karolina Lanckorońska? Nie wszystkich znasz? Będzie okazja się dowiedzieć.

Co ich łączy? Wszyscy żyli na przestrzeni ostatnich 100 lat i rozsławili nasz kraj. Ich osiągnięcia dowodzą tezie, że mimo trudnej historii, nam Polakom udało się nie zmarnować tych lat.

Przed nami rocznica 100 lat od momentu odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mamy wyjątkową okazję, by poczuć dumę narodową, przyglądając się wyjątkowym postaciom, które żyły w ostatnim stuleciu.

Ogłaszamy konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły - od klasy 0 do klasy III gimnazjum.

Czytaj więcej o: 101 PLAKATÓW NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

KONKURS FOTOGRAFICZNY

2018-09-13
Powiększ zdjęcie

100 ZDJĘĆ NA 100LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

Przed nami zbliżająca się rocznica - 100 lat od momentu odzyskania przez Polskę Niepodległości. Każdy z nas – Polaków nosi w sobie poczucie przynależności narodowej, w różny sposób utożsamia się z Ojczyzną, okazuje patriotyzm.

Ogłaszamy konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły - od klasy 0 do klasy III gimnazjum.

Zrób zdjęcie na którym zaakcentowane będzie to, że Twoją Ojczyzną jest Polska, że jesteś dumny z symboli narodowych, że starasz się być patriotą w XXI wieku. Zdjęcie może ukazywać Ciebie, Twoją rodzinę, miejsca z różnych stron Polski, symbole narodowe itp.

Jury wybierze sto najlepszych zdjęć z których powstanie aranżacja z okazji obchodów
100LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI na holu głównym szkoły.

Chcesz aby Twoje zdjęcie znalazło się wśród wybranych?

Przyłącz się do SZKOLNYCH OBCHODÓW 100LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI!

 

Czytaj więcej o: KONKURS FOTOGRAFICZNY

UWAGA! KONKURS!

2018-09-13
Powiększ zdjęcie

 

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
POEZJA PATRIOTYCZNA - Wierszem dla Niepodległej

Czytaj więcej o: UWAGA! KONKURS!