Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

Biblioteka

Nasza biblioteka jest ważnym centrum informacyjnym szkoły. Staramy się, aby była przyjazna dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców, którzy chcą korzystać ze zbiorów na miejscu, w kąciku czytelniczym.

Od września 2006 r. w bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Powstało ono w ramach projektu Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych współfinansowanego przez Unię Europejską (EFS Europejski Fundusz Społeczny).

Otrzymaliśmy 4 stanowiska komputerowe dla czytelników oraz sieciowe urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiarka). Na komputerach (oprócz standardowych aplikacji systemu Windows XP) zainstalowany został pakiet biurowy Microsoft Office 2003, encyklopedia i słowniki PWN oraz programy do odtwarzania i nagrywania płyt DVD.

Biblioteka szkolna, jako centrum informacji, posiada bogaty księgozbiór popularnonaukowy zawierający encyklopedie, słowniki, leksykony, książki o tematyce przyrodniczej, geograficznej, historycznej, artystycznej.

Oprócz książek dostępne są każdemu uczniowi i nauczycielowi czasopisma dziecięce i młodzieżowe oraz pedagogiczne. Tu dzieci często odrabiają zadania domowe wykorzystując zbiory biblioteki, przygotowują się do zajęć i konkursów, a także spędzają wolny czas.

Biblioteka w roku szkolnym 2017/2018 zaprasza:

Poniedziałek  8:00 - 15:30
Wtorek 8:00 - 15:30