Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Statystyki

  • Odwiedziny: 3010586
  • Do końca roku: 14 dni
  • Do wakacji: 186 dni
E-DZIENNIK

Szkolne Koło Caritas

Artykuły

Pierwsze akcje SKC w roku szkolnym 2018/ 2019

2018-09-23
Powiększ zdjęcie

Wolontariusze SKC uczniowie klasy 2f rozpoczęli działalność.

Pierwszą inicjatywą SKC jest włączanie się akcję pomocy na misjach Pallotyńskiej Fundacji Salvatti. Zwykłe jest to pomoc dzieciom lub młodzieży z biednych krajów misyjnych.

SKC włączyło się też w akcję Caritas Diecezji Warszasko-Praskiej pt. "Torba pełan miłości". Polega ona na zbiórce środków czystości dla mobilnej łaźni dla osób bezdomnych na Warszawskiej Pradze.

Czytaj więcej o: Pierwsze akcje SKC w roku szkolnym 2018/ 2019

Zakończenie roku pracy SKC

2018-06-21
Powiększ zdjęcie

W poniedziałek 11 czerwca wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas zakończyli pracę w roku szkolnym 2017/2018.  Młodzi wolontariusze pomogli wielu osobom m.in. Niewidomym i niepełnosprawnym z Gdyńskiej Fundacji, sprzedając cegiełki ze "ściągami" Dzieciom na misjach; włączając się w Pallotyńską Fundację Misyjną Salvatti i zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci Ghany. 

Czytaj więcej o: Zakończenie roku pracy SKC

SKC – klasa 1f

2018-04-16
Powiększ zdjęcie

Rozpoczynają działałność nowi wolontariusze SKC. Są to uczniowie klasy 1f.
Pierwszą ich akcją była sprzedaż losów. Wolontariusze spisali się bardzo dobrze, ponieważ środkami uzyskanymi ze sprzedaży losów mogliśmy wspomóc Pallotyńską Fundację Misyjną: "Niech się rodzi Dobro".

Czytaj więcej o: SKC – klasa 1f

SKC Odwiedziło grób nauczycielek

2017-11-15
Powiększ zdjęcie

Pamiętamy o tych co kiedyś pracowali w SP1.

Szkolne Koło Caritas zakupiło kwiaty i zapaliło znicze na grobie nauczycielek, sióstr Biendarzewskich. Odwiedziło również groby żołnierzy z 1920 i 1939 roku.

Czytaj więcej o: SKC Odwiedziło grób nauczycielek

SKC zakończenie akcji "Wkręć się"

2017-11-15
Powiększ zdjęcie

Szkolne Koło Caritas zakończyło rozpoczętą we wrześniu akcję "Wkręć się", która jest inicjatywą Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zebraliśmy dziewięć dużych kartonów nakrętek. Do naszej akcji włączyły się również nauczycielki z SP1 Pani Wiesia Bala i Halinka Żuk, których  liczba zebranych nakretek była jeszcze większa.

Czytaj więcej o: SKC zakończenie akcji "Wkręć się"

Szkolne Koło Caritas

2017-09-27
Powiększ zdjęcie

rozpoczyna akcją "Zbieramy nakrętki"

Nasi wolontariusze rozpoczęli już działalność na rzecz potrzebujących. Tym razem rozpoczynamy od zbierania nakrętek. Fundusze z tej zbiórki będą przeznaczone na zakup sprzetu rechabilitacyjnego dla niepełnosprawnej dziewczynki, jest to akcja Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.  Więcej szczegółów na plakacie informacyjnym, na filarze przy wejściu do szatni.

Czytaj więcej o: Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas

2017-01-17
Powiększ zdjęcie

Akcja "Pomóż i Ty"

Akcja "Pomóż i Ty" jest  włączeniem się w akcję fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych. Polega na rozprowadzaniu przez wolontariuszy SKC cegiełek pomocy z różnych przedmiotów. Akcja jest prowadzona przez cały rok szkolny. Wysłaliśmy już 150 złotych. Tym razem zostaliśmy poproszeni przez fundację aby pomóc  niepełnosprawnemu chłopcu, który potrzebuje całodobowej opieki, w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego.

Czytaj więcej o: Szkolne Koło Caritas

Akcja "Paczka świąteczna"

2016-11-28
Powiększ zdjęcie

Szkolne Koło Caritas ogłasza zbiórkę darów na paczkę świąteczną dla potrzebujących uczniów z naszej szkoły.
Można przynieść; artykuły szkolne, słdycze i drobne zabawki.

Czytaj więcej o: Akcja "Paczka świąteczna"

SZKOLNE KOŁO CARITAS

2016-10-01
Powiększ zdjęcie

Szkolne Koło Caritas rozpoczęło już rozpoczęło działalność. Zostali przyjęci nowi członkowie, są to uczniowie klasy 3a. Pierwsza akcja SKC to sprzedaż losów. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży wspomogą rozpoczętą przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej rozbudowę Domu Samotnej Matki w Zielonce. 

Czytaj więcej o: SZKOLNE KOŁO CARITAS