Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Statystyki

  • Odwiedziny: 3010510
  • Do końca roku: 14 dni
  • Do wakacji: 186 dni
E-DZIENNIK

Młodzieżowe Wirtualne Zeszyty Historyczne

Artykuły

„Młodzieżowe Wirtualne Zeszyty Historyczne” cz. II

2018-06-10
Powiększ zdjęcie

- PODSUMOWUJĄCA DEBATA HISTORYCZNA

28 maja w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława IV w Warszawie odbyła się debata podsumowująca drugą cześć projektu „MŁODZIEŻOWE WIRTUALNE ZESZYTY HISTORYCZNE”.

Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, między innymi: posłowie, senatorowie, przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy placówek oświatowych, radni, nauczyciele, uczniowie.

 

Czytaj więcej o: „Młodzieżowe Wirtualne Zeszyty Historyczne” cz. II

ŻYWA LEKCJA HISTORII…

2017-04-19
Powiększ zdjęcie

Nasza szkoła od września 2016r. współtworzy projekt MŁODZEŻOWE WIRTUALNE ZESZYTY HISTORYCZNE w ramach obchodów 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920r.

Każda ze szkół ząbkowskich zaplanowała realizację zadań w inny sposób. W naszej szkole realizujemy projekt „Śladami ks. Ignacego Skorupki, miejska legenda, mit czy prawda”, w ramach, którego uczniowie przygotowali cztery wirtualne zeszyty historyczne. Ponadto poznają zagadnienia dotyczące Bitwy Warszawskiej 1920 r. biorąc udział w różnych przedsięwzięciach np.: międzyszkolnej debacie historycznej, konkursach, rajdach, tworząc filmy, przeprowadzając wywiady.

Czytaj więcej o: ŻYWA LEKCJA HISTORII…

PROJEKT

2017-04-05
Powiększ zdjęcie

„Śladami ks. Ignacego Skorupki. Miejska legenda, mit czy prawda?”

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU LITERACKIEGO

Uczniowie klas szóstych, w ramach realizacji projektu szkolnego, zmierzyli się z tematem pracy pisemnej: „Ksiądz Ignacy Skorupka – prawdziwy bohater?”. Był to trudny temat w którym uczniowie musieli wykorzystać swoją wiedzę o życiu księdza Skorupki i dokonać analizy jego czynów a także - co najważniejsze, przedstawić w pracy swoje przemyślenia, wnioski i ocenę tej postaci. 

Czytaj więcej o: PROJEKT

DEBATA HISTORYCZNA

2017-03-13
Powiększ zdjęcie

„BITWA WARSZAWSKA 1920 ROKU”

7 marca w Gimnazjum nr 2 w Ząbkach odbyła się debata podsumowująca pierwszą cześć projektu WIRTUALNE MŁODZIEŻOWE ZESZYTY HISTORYCZNE.

Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości między innymi: posłowie, senatorowie, przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy placówek oświatowych, radni, nauczyciele, uczniowie.

Czytaj więcej o: DEBATA HISTORYCZNA

PRACE UCZNIÓW SP nr 1

2017-02-28

WIRTUALNE ZESZYTY HISTORYCZNE

PROJEKT

"Śladami ks. Ignacego Skorupki. Miejska legenda, mit, czy prawda...?"

Zapraszamy do zapoznania się z pracami uczniów klas szóstych biorących udział w/w projekcje

Czytaj więcej o: PRACE UCZNIÓW SP nr 1

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI

2016-11-21
Powiększ zdjęcie

W 2020r, przypada 100 rocznica Bitwy Warszawskiej 1920r.

My młodzi Polacy, uczniowie jednej z ząbkowskich szkół chcemy przypomnieć Polakom o tym ważnym wydarzeniu w historii naszego kraju. Dziś żyjemy w czasach pokoju. Ale czy pamiętamy komu zawdzięczamy wolność i niepodległość. Na co dzień się nad tym nie zastanawiamy.

Czytaj więcej o: CZEŚĆ ICH PAMIĘCI

Rajd rowerowy „Śladami ks. Ignacego Skorupki”

2016-11-08

Uczniowie klasy 4s 16 września wyruszyli szlakiem, który przemierzył ks. Ignacy Skorupka wraz z żołnierzami 13 września 1920 r. maszerując na front wraz z batalionem, który został włączony do 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej. 

Czytaj więcej o: Rajd rowerowy „Śladami ks. Ignacego Skorupki”

Założenia projektu

2016-10-19

PROJEKT
„Śladami księdza Ignacego Skorupki. Miejska legenda, mit czy prawda…?”

   100 lecie Bitwy Warszawskiej 1920 roku, to właściwy moment, aby przypomnieć młodym Polakom, iż niepodległość kraju w którym żyją, nie od zawsze była nam dana. Po okresie zaborów i nieobecności  Polski na mapie Europy przez 123 lata, w 1918 r odzyskujemy tę, jakże upragnioną niepodległość. Młodziutka, podnosząca się z kolan Polska, walczy o tereny zagarnięte przez państwa ościenne, ówczesne Prusy, Rosje i Austrię. Tereny, które zaborcy przez ponad wiek rusyfikowali i germanizowali. W roku 1920 r. młody kraj staje przed kolejnym widmem wojny. Ponownie przyszło  Polakom  chwycić za broń, aby bronić tej upragnionej niepodległości, przez nadciągającym armią bolszewicką. 

Czytaj więcej o: Założenia projektu

KONKURS

2016-10-19
Powiększ zdjęcie

Konkurs na tytuł i logo gazety z okazji

„100 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.”

W ramach realizacji projektu, uczniowie klas szóstych będą wydawali gazetę. Tematyka będzie dotyczyła zagadnień związanych z Bitwą Warszawską i obejmowała wywiady, reportaże, przygotowywane przez dziennikarzy i prezentowane na forum szkoły i w Internecie.

Czytaj więcej o: KONKURS

GALERIA:

2016-10-19
Powiększ zdjęcie
Czytaj więcej o: GALERIA: