Jesteś tutaj: Start / Specjaliści / Reedukator

Reedukator

Reedukator pomaga dzieciom ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, u których zdiagnozowano ryzyko dysleksji lub dysleksję, dysgrafię, dysortografię. Terapią (na wniosek i za zgodą rodziców) objęte są dzieci z klas 0-VI posiadające opinię psychologiczno-pedagogiczną. Zajęcia odbywają się w małych grupach raz w tygodniu w specjalnym pokoju wyposażonym w komputer i różnorodne pomoce dydaktyczne.

W zależności od indywidualnych potrzeb dziecka ćwiczeniom podlegają: percepcja wzrokowa i słuchowa, umiejętność czytania i pisania, ortografia, pamięć i koncentracja, grafomotoryka. Rodzice mogą przez cały rok korzystać z konsultacji oraz zajęć otwartych, podczas których reedukator odpowiada na pytania, udziela wskazówek, jak pracować z dzieckiem w domu, prezentuje poszczególne ćwiczenia i metody pracy.

Należy pamiętać, iż reedukacja to proces długotrwały, czasochłonny, wymagający cierpliwości i wytrwałości zarówno od dziecka, jak i od domu rodzinnego oraz szkoły.

REEDUKATOR

Zofia Dudzik