Rajd rowerowy „Śladami ks. Ignacego Skorupki”

Uczniowie klasy 4s 16 września wyruszyli szlakiem, który przemierzył ks. Ignacy Skorupka wraz z żołnierzami 13 września 1920 r. maszerując na front wraz z batalionem, który został włączony do 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej.

Miejscem zbiórki nie bez powodu był dziedziniec przed kościołem pod wezwaniem Trójcy Świętej. To tu prawdopodobnie 13 sierpnia, ks. Ignacy Skorupka odprawił polową Mszę Świętą dla mieszkańców i żołnierzy. Po czym wyruszył w dalszą drogę, by wieczorem dotrzeć do wsi Ossów, leżącej na linii frontu. 14 sierpnia 1920 roku ks. Ignacy Skorupka zginął podczas toczącej się pod tą wsią bitwy, będącej częścią Bitwy Warszawskiej.

Tego dnia pogoda sprzyjała i uczniowie dotarli na miejsce po pewnym czasie.

Swoją obecnością i postawą oddali hołd, tym którzy walczyli i polegli pod Ossowem za wolność naszego kraju. To była żywa lekcja historii. Historii, którą każdy z nas powinien znać i pielęgnować.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI