Finały ogólnopolskiego konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień”

6 maja 2016 r. odbyły się etapy finałowe konkursów: „Z poprawną polszczyzną na co dzień” oraz „Z ortografią na co dzień”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy po dwóch etapach konkursowych zmagań zakwalifikowali się do finałów. Uczniowie prezentowali swoją wiedzę i umiejętności w Polskiej Akademii Nauk w Pałacu Staszica oraz mieli przyjemność spotkania się z organizatorem konkursów oraz wybitnym znawcą poprawnej polszczyzny p. Andrzejem Michalskim.

Nasi finaliści to:

„Z poprawną polszczyzną na co dzień”                   „Z ortografią na co dzień”

Karolina Budziak – kl. II d                                             Roksana Kamińska – kl. IIa

Julia Nerkowska – kl. IIf

Katarzyna Niewiadomska – kl. VI a

Uczniowie otrzymali  dyplomy i nagrody.

Wyniki etapów finałowych będą dostępne 1 czerwca 2016 r.
Gala laureatek i laureatów odbędzie się 10 czerwca 2016 r. w Warszawie w Polskiej Akademii Nauk.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Jędrzejewska