Młodzi Sportowcy w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie

W czwartek 28.04.16r. uczniowie klasy 5 sportowej odwiedzili siedzibę Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Realizując bogaty program pobytu, wzięła udział w programie edukacyjnym pt. „Fair Play i Ty” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Olimpijskiej PKOl.

Na przykładach z życia codziennego uczniowie opowiadają czym dla nich jest czysta, uczciwa walka oparta na szlachetnych ideałach. Głównym celem lekcji jest uzmysłowienie młodemu człowiekowi, że fair play to nie tylko zasada obowiązująca w sporcie, ale również w naszym codziennym życiu: w szkole, w rodzinie, wśród kolegów i przyjaciół.
Tego dnia w Centrum Olimpijskim miała miejsce ceremonia 49 konkursu Fair Play PKOL 2015.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki ze stałą ekspozycją "Dzieje sportu polskiego i olimpizmu”. Ekspozycja ukazuje dzieje sportu od antycznej Grecji poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich (XIX wiek) oraz początki sportu w Polsce (XIX/XX wiek) do współczesności.
Na koniec wizyty uczniowie mogli obejrzeć wyjątkową jubileuszową wystawę z okazji 100 lat istnienia klubu Legia Warszawa. Na wystawie znalazło się ponad dwieście eksponatów związanych z historią Legii Warszawa, pochodzących ze zbiorów Muzeum Legii oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Największa ich część poświęcona jest piłce nożnej.

Nauczyciele wychowania fizycznego