Spotkanie autorskie z Panią Zofią Stanecką

W poniedziałek 18 kwietnia, mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć w naszej szkole Panią Zofię Stanecką.

W spotkaniu autorskim wzięli udział uczniowie klas 3: laureaci konkursu plastycznego „Mój projekt okładki do książki Pani Zofii Staneckiej” oraz najlepsi czytelnicy.

Zofię Stanecką polskie dzieci znają głównie jako autorkę serii książek o Basi, uroczej, kilkuletniej dziewczynce. Pisze ona również o trollach (Koc trolla Alojzego, Troll i zawody), dziadkach (Świat według dziadka), robotach (Robot Robert), statkach (Historia pewnego statku. O rejsie "Titanica") i wielu innych ciekawych historiach. W naszej w bibliotece znajduje się wiele książek tej pisarki.

Podczas spotkania autorka przekazała dzieciom wiele ciekawych informacji o procesie powstawania książki i ludziach, którzy ją współtworzą.

Pani Zofia przeczytała też wybrane fragmenty przyniesionej przez siebie książki o przygodach dwojga jedenastoletnich przyjaciół – Domino i Mukiego, opisane w powieści „Domino i Muki po drugiej stronie czasu”. Na tej podstawie odbyły się warsztaty polegające na tworzeniu opowiadania lub komiksu związanego z przedmiotem z dawnej epoki. Dzieci mogły wykazać się wyobraźnią i tworzyć opowieść: „Gdybym żył w średniowieczu, byłbym...”. Wykorzystując swoje uzdolnienia plastyczne pisarka uruchomiła poprzez zabawę wyobraźnię dzieci. Następnie odbyła się prezentacja prac.

Na zakończenie spotkania Pani Zofia odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci. Po spotkaniu można było zakupić książkę i poprosić o autograf.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie tego spotkania.