Bon Ton, czyli dobre wychowanie - program edukacyjno-profilaktyczny w klasach pierwszych

Projekt edukacyjno – profilaktyczny pt."Teatrzyk Bon -Ton" realizowany jest w klasach: 1a,1b,1c,1d,1h, 1i, 1j.

Autorkami projektu są:Katarzyna Radwańska - aktorka i lalkarka oraz Izabela Frankowska - socjolog, scenarzystka, doświadczona animatorka grup dziecięcych.

Celem projektu jest przeprowadzenie najmłodszych przez świat savoir vivre’u w łatwy i przystępny sposób. Zabawne i pouczające perypetie Babci i Gapci pomagają dzieciom zrozumieć zasady dobrego wychowania oraz kształtują w nich wrażliwość na uczucia i potrzeby drugiego człowieka.

• W ramach projektu w naszej szkole odbyły się dwa spotkaniapt.:"Dobre manierki" (zwroty grzecznościowe, witanie się, przedstawianie w różnych sytuacjach) oraz "Stoliczku nakryj się" (etykieta przy stole, prawidłowa postawa, odpowiednie odkładanie sztućców itd... )

na które składało się:

• przedstawienie teatralne pt. "Babcia i Gapcia" o zabawnych przygodach Gapci mającej kłopot z zapamiętaniem i przestrzeganiem zasad dobrego wychowania
  • utrwalenie poznanych w czasie spektaklu pojęć poprzez warsztaty prowadzone przez postaci występujące w teatrzyku.
    Przed nami jeszcze 2 spotkania pt.:
  •  "Francja elegancja" (kultura osobista, wygląd  zewnętrzny zachowanie w teatrze i innych miejscach publicznych)
  • "Serce żyrafy" (zachowanie się w sytuacjach konfliktowych, wyrażanie uczuć i potrzeb, sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami).

Dziękujemy rodzicom za wsparcie finansowe, które umożliwiło realizację tego projektu.

Wdzięczne dzieci i wychowawcy.