Lekcja matematyki w klasie 5s

Na lekcji matematyki sala 202 zamieniła sie w ząbkowski bazarek. Uczniowie klasy 5s mieli świetną okazję pobawić się w sklep na lekcji. Głównym zadaniem „naszych przedsiębiorców” było prawidłowe sprzedawanie artykułów.

Każdy potrafi obliczyć, ile kosztują dwa kilogramy jabłek , jeżeli jeden kilogram kosztuje np. 2,80zł. A co zrobić, kiedy klient położy na wagę nie dwa kilogramy, ale dwie sztuki dorodnych jabłek, które ważą 345 gramów? Czy też jesli poprosi o 1,80m wstążki w cenie 5,20 za metr ? Uczniowie mieli okazję przekonać się w praktyce, jak bardzo potrzebna jest znajomość jednostek wagi, długości oraz umiejętność ich przeliczania. Dodatkowo musieli mnożyć, dodawać i odejmować ułamki dziesiętne.