Wizyta Radnych w szkole

Dnia 21 października br. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców i dyrekcji szkoły z radnymi z okręgu wyborczego naszej placówki. Na spotkanie zaproszeni zostali: Panie Zofia Dąbrowska, Maria Guzowska i Agnieszka Ignaczak oraz Panowie Robert Świątkiewicz i Paweł Uściński.

Przybyli jedynie Pani A. Ignaczak i Pan P. Uściński.

Tematem rozmów były trudne warunki lokalowe szkoły, między innymi:

• zmianowość pracy uczniów, a w przypadku klas 1-3 trzyzmianowość,
  • brak odpowiedniej stołówki w szkole,
  • brak miejsca do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego w klasach młodszych,
  • zbyt ciasna szatnia,
  • brak toalet na piętrze szkoły,
  • mała sala gimnastyczna,
  • a także niewystarczające warunki do parkowania samochodów przed szkołą.

W trakcie spotkania Radni zostali zapoznani z tygodniowym planem – godzinami rozpoczynania i kończenia zajęć w poszczególnych klasach oraz propozycją szkoły na rozbudowę kontenerową na rok szkolny 2014/2015 i rok 2015/2016. Zwiedzili całą szkołę, szczególną uwagę zwracając na stołówkę, świetlicę, toalety, salę gimnastyczną i pomieszczenia zaadoptowane na potrzeby prowadzenia zajęć dydaktycznych. Wyrazili chęć dalszej współpracy ze szkołą, ale już jako Radni nowej kadencji.

Jednocześnie informuję, że we wrześniu br. Radny Pan P. Uściński i nasza Rada Rodziców złożyli wniosek na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 1. Na posiedzeniu Rady Miasta w dniu 23 października Pan Burmistrz przedstawił Radnym założenia do ewentualnej rozbudowy szkoły, która przewiduje powiększenie szatni, budowę stołówki i świetlicy. W budżecie miasta na rok 2015 zostały zabezpieczone środki na opracowanie dokumentacji projektowej. Rada poparła wniosek Pana Burmistrza, Radnego Uścińskiego i naszej Rady Rodziców. Miejmy nadzieję, że ta inicjatywa da początek innym inwestycjom, które przyczynią się do poprawy warunków nauki w Szkole Podstawowej nr 1.

Agnieszka Piskorek